Öne Çıkanlar
Guru Dive Dalış Merkezi - Tüplü Dalış Eğitimi - Dalgıç Kursu

2020 Dalış Kursu Eğitimi Fiyatları ve Başlangıç Tarihleri

 

2023 dalış kursu eğitim fiyatlarımız için tıklayınız.

 

Bildiğiniz üzere Dünyamızın yüzde 75’ini Okyanuslar, denizler, göller veya nehirler den oluşuyor. Bu durumda ne kadar zengin, ne kadar boş zamanınız olursa olsun Dünyamızın en fazla yüzde 25 gibi epey kısıtlı bölümünü keşfedebilirisiniz..  Ama bizlerden alacağınız dalış eğitimi sonrasında artık dünyanın Yüzde yüz olarak keşfedebilir ve şimdiye kadar görmediğiniz harika bir dünyayı yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Gelin size bu işin nasıl olacağını anlatalım. Nasıl başlamalısınız?
Aslında çok basit öncelikle 2 seçeneğiniz mevcut olduğunu bilmelisiniz.

1. Seçenek; Öncelikle bu sporun size uygunluğunu test edebileceğiniz. Deneme dalışı, Discovery dalışı veya Tanıtım dalışı olarak adlandırılan ama özünde hepsinin aynı etkinlik olduğunu blmenizi isteriz.

Nedir?Tanıtım Dalışı, Deneme dalışı, Discovery dalışı, Dalış eğitmeni ile beraber gerçekleştirdiğiniz ilk su altına keşif dalışıdır. Yasalara göre En fazla 5 metre derinliğe Eğitmen dalıcı ve maceracı dalıcı ile birebir olarak yapılır. ( 1 Eğitmen dalıcı - 1 Discovery dalışı Öğrencisi)

Dalış başlamadan önce eğitmen dalıcı tarafından maceracı dalıcı adayına yaklaşık 1-2 saat kadar önemli bilgileri aktarır. Sualtında haberleşme işaretlerini, sualtında nasıl hareket edeceğini, Canlıları, kulak eştlemesini nasıl yapacağını, her hangi problem olduğunda nasıl davranması gerektiğine varıncaya kadar içeren konu başlıklarını  bu 1-2 saatlik sürede brifing vererek hem adayın yapcağı dalış öncesi bilgilendirir hemde sorularını yanıtlar böylece dalıcıya gerekli bilgileri aktarmış olur. (Nasıl hareket edeceği, Nasıl işaretleşerek anlaşılacağını, neler yapıp, yapayacağı hakkında ve öğrenci tarafından sorulacak sorulara yanıt verir.) Daha sonra Eğitmen ve Öğrenci 30-45 dakika arasında ddeneme dalışını gerçekleştirler. Dalış sonunda debrifing aşamasında öğrencinin yaşamış olduğu deneyim ile ilgili karşılıklı sohbet edilir. Ayrıca öğrenciye yaşamış olduğu bu deneyimi kendisine verilecek TSSF-CMAS tanıtım dalışı sertifikası ile taçlandırılır.. Bu deneyim sonunda aday dalıcı bu sporun kendisine uygun olup olmadığının kararına vararak eğitimini bir sonraki seviye olan 1 Yıldız dalıcı kursu eğitimi  başlayabilir.

2020 yılı deneme dalışı ücretlerimiz.
Deniz : discovery , tanıtım , deneme dalışı ücretimiz için lütfen iletişime geçiniz. (Şehir dışına bir hafta sonu gezisi ile beraber gerçekleştiriliyor)
Havuz : discovery , tanıtım , deneme dalışı ücretimiz için lütfen iletişime geçiniz.(istanbul da her hafta sonu cumartesi günleri gerçekleştiriliyor)

2. Seçenek; Yüzme biliyormusunuz? 14 Yaşından büyükmüsünüz? Sağlığınızda herhangi bir problem yokmu? O zaman daha vakit kaybetmeden 1 Yıldız Dalıcı Eğitimi (başlangıç seviyesi dalış kursu) ile bu spora başlayabilirsiniz. Öncelikle Dalış Merkezine kayıt yaptırmanız gerekiyor. bu kayıt neticesinde sizin eğitime katılıp katılamayacağınız netleşecektir. Kayıt işlemlerinden sonra öncelikle 15-18 saat arasında sınıfta teorik eğitim  başlamış oluyor.(Kayıt sırasında 1 Yıldız Dalıcı kitabı, Dalış Kayıt defteri öğrenci adayına teslim edilir.) İyi eğitim iyi bir teorik eğitimle başlar... Bu yüzden Teorik eğitim çok önemlidir. Siz kursuyerlerimizi seviyoruz ama sizleri sevenleri daha çok seviyoruz ve eğitime çok önem veriyoruz.. sınıflarımız en fazla 3-4 kişiden oluşuyor.

Teorik eğitim safhası bittikten sonra  Artık Açık deniz dalışları için hazırsınız.. Sizlerle beraber bir hafta sonu açık deniz dalışlarımız yapmak üzere şehir dışına mavi denizlere yolculuk yapıyoruz. Toplam 5 adet açık deniz dalışı gerçekleştiriyoruz. İlk iki dalışımızı 5-6 metrede yaptıktan sonra, üçüncü ve dördüncü dalışlarımızı 10-12 metre derinlikte gerçekleştiriyoruz. Son dalışımızı da 18 metreye yapıyoruz. Pratik dalışlarımızda başarı ile bitince sizleri bir yazılı sınava alıyoruz. Test usülü olan bu sınavlardan en az 70 almanız gerekiyor. Artık hazırsınız..

1 Yıldız dalıcı adayı olarak su altını keşif dalışlarına başlayabilirsiniz...  her hafta sonu ülkemizin farklı bölgelerine ve yurtdışına dalış etkinliklerimizde sizlerle beraber müthiş keşiflere imza atıyoruz.

1 Yıldız dalıcı kurslarımız her hafta Salı saat 19:00  ve her Cumartesi sabahı saat 10:00 başlangıç seviyesi eğitim başlama günleri ve saatleridir.

Ekibimiz.

Biz keyifli bir aileyiz huzur ve güven içinde.. Gelin sizde bu aileye katılın...

İletişim için..