Öne Çıkanlar
Guru Dive Dalış Merkezi - Tüplü Dalış Eğitimi - Dalgıç Kursu

İstanbul’da Dalış Eğitimlerimiz Başladı!

Dalış ve dalış eğitimi ile ilgili merak edilenler

Su altına ilk adım olan 1 yıldız dalıcı eğitimi (başlangıç seviyesi) kursu ne kadar?
Kurs ücretimiz 9000 TL'dir.  (Bu fiyata 12 saatlik teorik eğitim, orjinal kitap, dalış kayıt defteri, İstanbul'da yapacağınız eğitim dalışları (toplam 5 adet), ekipman kiraları ve bröve masrafları dahildir.)

Kurs programınız toplamda kaç gün sürüyor ve hangi günlerde konu anlatımı yapıyorsunuz?
Kursumuz toplamda 2 hafta sürmektedir. Buluşma günlerimiz aşağıdaki gibidir.

İlk Hafta
Pazartesi akşam saat 19:00 gibi Bakırköy ofisimizde ilk teorik eğitimimizi gerçekleştiriyoruz.

Çarşamba akşam saat 19:00 gibi Bakırköy ofisimizde ikinci teorik eğitimimizi gerçekleştiriyoruz.

Cuma akşam saat 19:00 gibi Bakırköy ofisimizde ilk havuz dalışımızı gerçekleştiriyoruz.

İkinci hafta
Pazartesi akşam saat 19:00 gibi Bakırköy ofisimizde üçünçü teorik eğitimimizi gerçekleştiriyoruz.

Çarşamba akşam saat 19:00 gibi Bakırköy ofisimizde dördüncü teorik eğitimimizi gerçekleştiriyoruz.

Cumartesi günü ilk deniz dalışlarımızı (Toplam 2 adet) sahil tesislerimizde gerçekleştiriyoruz. (İsteyenler hafta içi yapabilirler.)

Pazar günü ikinci deniz dalışlarımızı (Toplam 2 adet) teknemizden gerçekleştiriyoruz. (İsteyenler hafta içi yapabilirler,)

Online sınav ve kurs sonu

 

Sualtında nefes almak nasıl bir duygudur?
Sualtında nefes almak, büyülü bir dünyayı doyasıya keşfedebilmektir. Uçarcasına bir özgürlüktür.Li Mu Jeng’in sualtına dair bir sözü bunu güzel açıklamıştır;

"Yalnızca ıslanmak değildir dalmak, özgürlüktür insanı mavi derinliklere sürükleyen; Bir büyük dünyadır gürültü ve kötülüklerden soyutlanmış, sadece kendi nefesin ve büyülü bir yolculuk."

Öğrenilmesi zor bir spor mudur?
Size ayrılan eğitim sürenizi aksatmadığınız müddetçe, kolay, güvenli ve bir o kadar da eğlenceli bir spordur. Başlangıç seviyesi dalış eğitimleri; Teorik eğitim, sığ su çalışmaları ve açık deniz dalışlarından oluşmaktadır.

Dalışa başlamak için kaç yaşında olmam gerekiyor?
Yasal olarak dalışa başlama yaşı 14’tür. 18 yaşından küçük olan dalıcı adaylarımızın kayıt aşamasında velileri ile birlikte gelmesi veya velilerinden alınmış izin belgesini yanında getirmeleri gerekmektedir. (Bu yazının bir örneği federasyonumuzun web sitesinde yer almaktadır).

Verilen eğitimlerin geçerliliği ve kapsamı nedir?
Dalış eğitimleri, dünyanın hemen her yerinde geçerli olan sistemler ile verildiğinde (CMASve PADI gibi,) kurs sonunda alacağınız sertifikalar bu eğitimlerinizi belgelemiş olur.

Ne kadar zaman içerisinde eğitimlerimi tamamlarım?
Basitçe, 10-12 saatlik teorik eğitimlerinizi 3 ila 4 gün içerisinde tamamlayabilir, dalış merkezinizin hazırladığı ve size uygun olan dalış programlarından birine katılarak pratik eğitim dalışlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Dalış eğitimlerimizi nerede alacağız?
Teorik eğitimlerinizi Bakırköy'deki okulumuzda; Pratik eğitimlerinizi ise, Beylikdüzü West İstanbul Marina'daki yerimizde alabilirsiniz. Dileyen öğrencilerimiz eğitim dalışlarını şehir dışında gerçekleştirebilir.

Dalış yapmak için iyi bir yüzücü olmam şart mı?
Dalış yapabilmeniz için iyi bir yüzücü olmaktan öte, suda kendinizi iyi hissetmeniz yeterlidir. Unutmayın ki, yüzme fobisi olan birçok kişi dalışla bu korkusunu yenebilmiştir.

Bir tüple ne kadar süre dalış yapabilirim?
Dalış tüplerinin kullanım süresi, farklı etkenlere göre değişiklik gösterir. Kullanılan tüp hacimleri, ne kadar derine dalındığı, dalış tecrübesi ve ortam şartlarına göre dalış süresi değişkenlik göstermektedir.

Eğitim almadan önce bir deneme yapabilir miyim?
Discovery veya tanıtım dalışı olarak adlandırdığımız programla, eğitim almadan, kısa bir bilgilendirmeyle(brifing) sığ derinliklerde deneme dalışı yapabilirsiniz.

En fazla kaç metreye dalabilirim?
Türkiye karasularında sportif dalış limiti 30mt. dir. Başlangıç seviyesi olan CMAS 1 Yıldızve PADI Open Water dalıcıları maks. 18mt. ye dalabilirler. Diğer tüm seviyeler(eğitmenler dahil) sportif dalış limitine uymalıdır.

Numaralı gözlük kullanmam, dalış yapmama engel midir?
Kesinlikle değildir. Eğer yumuşak lens kullanıyorsanız bunu sualtında da kullanabilirsiniz. Diğer yandan aynı gözlük camları gibi, maske camları da numaralı üretilebilmektedir. Bunun için dalış merkezinizden yardım alabilirsiniz.