Öne Çıkanlar
Guru Dive Dalış Merkezi - Tüplü Dalış Eğitimi - Dalgıç Kursu

İstanbul’da Dalış Teknesi ve Dalış Kursu

İstanbul’un gizemli ve büyüleyici su altını tanımaya ve gezmeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise sizi bir süreliğine, hiç bilmediğiniz bu dünyada misafir etmek istiyoruz. İstanbul Avrupa yakasındaki tek dalış teknemiz Batı İstanbul ile İstanbul'da dalışlarınızı yaparak, denizin ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

Öncelikle dalışa yeni başlayacak olan dalıcı adaylarımızın kendine veya yakın çevresine sorduğu sorulardan birkaç tanesine yanıt vermek istiyoruz.

  • Yasal olarak dalışa başlama yaşı 14’tür. 18 yaşından küçük olan dalıcı adaylarımızın kayıt aşamasında velileri ile birlikte gelmesi veya velilerinden alınmış izin belgesini yanında getirmeleri gerekmektedir. (Bu yazının bir örneği federasyonumuzun web sitesinde yer almaktadır).
  • Dalış eğitimlerini alabilmek için yüzme biliyor olmanız gerekmektedir.
  • Birçok sportif aktivitede olduğu gibi sualtı aktivitesini de gerçekleştirebilmek için bir takım sağlık ön koşullarının sağlanmış olması gerekir. Tüplü dalış yapmanıza engel kronik bir rahatsızlığa sahip olmamanız gerekmektedir.


Dalış eğitimleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Teknemiz ve Dalışlarımız ile İlgili Genel Bilgiler

  • Teknemiz Beylikdüzü – West Marina’dan kalkmaktadır. Saat 9:30’da marina’da buluşulur ve saat 10:00’da tekne hareket eder. Dönüş saatimiz saat 16:30 - 17:00 saati aralığında olmaktadır.
  • Teknemiz 19 metre uzunluğunda olup, 36 kişiliktir.
  • Dalışlarımız her gün düzenlenip Sabah 1 Dalış – Öğleden sonra 1 Dalış olmak üzere Günlük toplam 2 dalış olarak programlanmıştır.
  • Teknemizde öğlen yemekleri (Açık Büfe şeklinde) dahil olan hizmetlerimiz içerisindedir.