Öne Çıkanlar
Guru Dive Dalış Merkezi - Tüplü Dalış Eğitimi - Dalgıç Kursu

CMAS 1 Yıldız Dalış Eğitimi

Merhaba su altı severler;

Biz Kimiz?
Guru Dive isminden yola çıkarak, dalış sporunda 30 yıla varan tecrübelerini öğrencilerine aktarmayı seçmiş ve bu sporda bünyesindeki tüm eğitmenleri GURU olmuş, su altı ve denizlerimiz ile ilgili gelecek nesillere bir şeyler bırakabilme peşinde olan, akademik seviyede eğitim veren dalış eğitimi merkeziyiz.

Hedefimiz
Disiplinli, saygılı, sağlıklı, bilgili ve hatalarından ders çıkaran yeni nesil dalgıçlar yetiştirmeyi amaçlayarak, yeni dostluklar ve yeni arkadaşlıklar kurmayı hedefliyoruz.

İki şekilde bu spora başlayabilirsiniz.


İlk seçeneğiniz: Tanıtım Dalışı (Discovery Dalışı)
Tanıtım – Deneme dalışı; dalış eğitmeni eşliğinde gerçekleşmektedir. En fazla 5 metre derinliğe inilerek 25 – 30 dakika zaman aralığında su altına yapılan keşif dalışıdır. Deneme dalışının amacı, bu sporun size uygun olup olmadığını ve su altındaki becerilerinizi test etmektir. Dalışınız sonrasında eğitmenleriniz ile birlikte yaptığınız dalışı değerlendirerek dalış ile ilgili aklınızdaki tüm soruları yanıtlama şansı elde edebilirsiniz. Her hafta şehir içinde (İstanbul) ve şehir dışında deneme dalışı etkinliklerimiz mevcuttur.

İkinci seçeneğiniz: Dalış Eğitimi
Deneme dalışı yaparak su altının gizemli ve büyüleyici dünyasına aşık oldunuz, 5 metre bana yetmedi, daha derine dalarak bu dünyayı detaylıca keşfetmek istiyorum dediğiniz anda sizi sırasıyla 1 Yıldız, 2 Yıldız ve 3 Yıldız dalış eğitimleri bekliyor olacak. Hadi gelin, aşağıda bu eğitimin başlangıcı olan 1 Yıldız Dalıcı Kursundan biraz bahsedelim.

1 Yıldız Tüplü Dalış Eğitimi (Başlangıç Seviyesi Dalış Eğitimi)

Eğitimin Amacı
1 Yıldız Dalıcı Kursu programı teorik ve pratik eğitim olarak 2 başlık altında toplanmaktadır.

Teorik eğitimler genellikle 12 – 15 saat uzunluğundadır ve bu saatler 1-2 hafta sürecek şekilde okulumuzda bölünmektedir. 12 dersten ve eğitmenin tercihine bırakılmış ek bir dersten oluşmaktadır. Teorik eğitimler dalıcı adayının dalış ile ilgili teorik bilgi kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Teorik eğitimde hangi konuları göreceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Pratik eğitimler ise teorik eğitimdeki bilgileri pratik uygulamalara aktarabilmenize yardımcı olur. Pratik eğitimler ile suya giriş tekniklerini, nefes alıp verirken nelere dikkat edeceğinizi, dalış malzemelerini nasıl kuşanacağınızı, su altındaki haberleşme işaretlerini, yüzerlilik dengenizi, maskenize su girdiğinde neler yapmalısınız gibi konuları öğrenmiş olacaksınız.

Pratik eğitimler açık denizlerde gerçekleştirilmektedir. Toplam 5 adet dalış yapılmaktadır. İlk iki dalışınızı 5-6 metrede gerçekleştirdikten sonra 3. ve 4. dalışlarınızı 10-12 metrede tamamlamış oluyorsunuz. Son dalışımızı ise 18 metreye yaparak eğitimlerimizi bitirmiş oluyoruz.

Teorik ve Pratik eğitimlerimizi başarılı bir şekilde bitirdikten sonra sizleri 50 sorudan oluşan bir sınav beklemektedir. Bu sınavda başarılı olmak için en az 70 puan almanız gerekmektedir. Bu aşamaların hepsini başarıyla tamamlamanız halinde TSSF CMAS 1 Yıldız Dalıcı olup dünyadaki tüm denizlerde 18 metre derinliğe kadar buddy’niz ile beraber dalışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitime Katılım Şartları

  • Dalış eğitimlerini alabilmek için yüzme biliyor olmanız gerekmektedir.
  • Yasal olarak dalışa başlama yaşı 14’tür. 18 yaşından küçük olan dalıcı adaylarımızın kayıt aşamasında velileri ile birlikte gelmesi veya velilerinden alınmış izin belgesini yanında getirmeleri gerekmektedir. (Bu yazının bir örneği federasyonumuzun web sitesinde yer almaktadır).
  • Birçok sportif aktivitede olduğu gibi sualtı aktivitesini de gerçekleştirebilmek için bir takım sağlık ön koşullarının sağlanmış olması gerekir. Tüplü dalış yapmanıza engel kronik bir rahatsızlığa sahip olmamanız gerekmektedir.

1 YILDIZ DALICI KURS BEDELİ: 9000TL (Fiyata dahil olanlar 12-15 saat sınıfta teorik eğitim, İstanbul içinde kendi tesislerimizde ve teknemizden yapacağınız 5 eğitim dalışı, tüm dalış ekipmanları kira bedelleri, orjinal TSSF 1 Yıldız dalıcı kitabı, dalış kayıt defteri, TSSF'ye ödenecek olan tüm harçlar ve bröve masrafları.)

** Eğitim dalışlarını isteyen öğrencilerimiz şehir dışında gerçekleştirebilir.

Aşağıdaki bilgiler ile çekinmeden bizlere soru sorabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.


Özgür ÖZBEK
+90 533 655 84 00
+90 212 482 09 10