AQUALUNG EXPRESS SIYAH-KIRMIZI PALET

Açıklamalar
 
Express teknoloji ve malzeme inovasyonunda son noktayı temsil ediyor. Rahatlık, güç ve verimlilik bu palette son noktaya ulaşıyor. Express, öncüleri Slingshot ve Hotshot ile aynı prensiplerle çalışır. Slingshot ve Hot Shot paletlerde bulunan güç bantları yerine Espress’te “Armadillo” zar bulunur. Bu patentli ve esnek zar, ultra esnek kauçuktan üretilmiştir. Güç bantları gibi bu zar, vuruş sırasında enerji depolayıp vuruş sonunda bu enerjiyi bırakarak ekstra vuruş gücü sağlar.Armadillo ayak cebi ile palayı birleştirerek paletin içerisinden su girişi olmasını önler.
 
Pala ile ayak cebi, ayağın ortasındaki esnek eklemlerde birleşmiştir. Bu sayede ayak bileği ve parmaklarında aşırı gerilmeler yaşanması engellenir.
Ayak cebi sadece rahat değildir; aynı zamanda farklı bölgelerinde farklı kalınlıkta malzeme vardır ve bu sayede ayaktan palaya güç transferi en verimli şekilde gerçekleşir.
Palet boyunca uzanan kauçuk kaburgalar sayesinde suyun paletin yanlarına doğru hareketlenmesi ve güç kaybı yaşanması önlenir.
ESBS (Ergonomik kayış ve toka sistemi) sayesinde çıkarma düğmeleriyle eldiven giyilmiş halde dahi rahatça kullanılır.
Eskimeye karşı dayanıklı kauçuktan üretilmiş palet kayışında üç adet kopça bulunur. Bu sayede en kalın eldivenler giyinikken bile kayış rahatça ayarlanır.
Oldukça geniş kaymaz yüzeyler sayesinde dalgıç kaygan yüzeylerde güvende olur.