Öne Çıkanlar
Guru Dive Dalış Merkezi - Tüplü Dalış Eğitimi - Dalgıç Kursu

Dalış Donanımı Hangi Sırayla Alınmalıdır?

Merhaba arkadaşlar,

Sizleri artık dalış sporuna başlamak üzere olduğunuzu düşünerek her dalgıcın ilk başlarda maddi ve manevi problemi olan hangi ekipmanı ne zaman almalıyım sorularınızı bu yazımda yanıltlamaya çalışacağım.

Bir tanıtım dalışı veya discovery dalışın önemini daha önceki yazımda bahsetmiştim. Eğer bu spora başlayacaksanız ve size uygunluğunu test etmek istiyorsanız tanıtım dalışını(discovery) sizlere öneriyorum.

Artık dalış sporunun size uygun olduğunu benimsedikten sonra Eğitim başlangıcında maddi olarak imkanınız varsa muhakkak ABC (temel Donanım) malzemenizi almalısınız Maskepalet(dalış için açık palet alamak mantıklı olduğu için patik te almak gerekiyor), şnorkel. bu ekipmanlar ilk başlangıçta size ait olduğu takdirde eğitim dalışlarından itibaren kesinlikle ekipmanınıza güvenden dolayı eğitim dalışlarına +1 puanla başlıyorsunuz. Dalış ta amaç kafanızda en ufak bir soru işareti olmadan dalışa başlamaktır.

Eğitiminizi aldınız ondan sonraki sahip olmanız gereken dalış ekipmanı dalış elbisesi olmalıdır. Hem steril olmak hemde Vucudunuza uygun bir elbise kullanmanın konforunu yaşayacaksınızdır. 10-15 Dalış tamamladıktan sonra nötr yüzerliliğiniz tam oturduktan sonra almanızı tavsiye ederiz yeni elbisenizin eğitim dalışlarında diz çökmekten veya herhangi bir yere sürtmekten kaynaklanan yıpranmaların önüne geçmiş olursunuz.

Artık 2 yıldız dalıcı seviyesine ulaştınız ve Dalış(scuba) hayatınızın bir parçası olduğunu düşünürsek artık BC (denge Yeleği) ve Regülatör (soluma cihazı) alma zamanınız gelmiş demektir. ekipmanları ucuzdan pahalıya doğruda sıralamış olduk en sona en pahalılar kalıyor. 

Dalış bilgisayarı suyun altında sizin adınıza tüm hesaplamaları yapan ve emniyetli dalış yapmanızı sağlayan donanım yardımcı malzeme

Dalış bıçağıPortatif sosis dalış şamandırasıEldivenyazı tahtası, pusula vb...