APEKS TEK 3 SET

Açıklamalar
 
Genel Bakış
 
Apeks çift tüplü sistemler için eşsiz bir birinci kademe sistemi sunuyor. Bu sistem sayesinde hortumların bükülmesi, birbirlerini engellemesi gibi sorunların önüne geçilirken, manifolda erişim kolaylaşıyor. Birinci kademelerde üçer adet alçak basınç ve birer adet yüksek basınç çıkışı bulunur. Her iki birinci kademe de yüksek balanslı, soğuk su kullanımına uygun ve dayanıklıdır. Tek 3, teknik özelliklerine ek olarak harika bir görünüme sahiptir. TEK 3 yalnızca çift tüplü sistemlerle değil, tek tüplü sistemlerde de hortumun hareketini serbestleştiren sistemiyle fark yaratır.
 
Tek 3 set 1 adet sol ele uygun Tek 3 birinci kademe, 1 adet sağ ele uygun Tek 3 birinci kademe, 2 adet XTX50 ikinci kademe, 1 adet 2 metrelik hortum, 1 adet standart hortum ve boyun askısıyla beraber gelir.
 
Özellikler
 
Tek 3, Apeks birinci kademelerin tüm özelliklerini taşır.
 
Tek 3 regülatörün birinci kademesindeki tüm çıkışlar aşağıya doğrudur. Bu sayede teknik dalgıçların tercih ettiği çıkıntısız bir tasarım sağlanmıştır.
 
Çift tüp kullanımında vanalara engelsiz erişimi mümkün kılar.
 
Kullanıcı tarafında değiştirilebilen egzos sistemi (DCE) içerir. Bu sayede dalgıç küçük egzos çıkışıyla büyük egzos çıkışı arasında seçim yapabilir. Bu sayede dalgıç dilerse büyük egzos çıkışı ve minimum kabarcık rahatsızlığı (fotoğrafçılık için önemlidir) yaşar ya da küçük egzos çıkışıyla küçük ve kompak bir regülatörle dalış yapma şansına sahip olur. Regülatör her iki çıkışla birlikte gelir.
 
Sağ el hortum ayarından sol el hortum ayarına çevrilebilir. Değişim süreci kolaydır ve hızlıca yapılabilir. Bu değişimin sadece yetkili Apeks servislerinde yapılabileceği unutulmamalıdır.
 
Sadece DIN bağlantıyla kullanılır.
 
Muhteşem bir soğuk su performansı sunar.
 
Kutudan çıktığında EAN40 uyumludur.
 
Birinci Kademe
 
Kompakt ve sağlamdır.
Eşsiz yüksek balanslı diyafram sistemi – Yüksek balans özelliği sayesinde dalgıç derine indikçe alçak basınç hortumundaki gaz çevreden daha hızlı bir şekilde artar. Bu özellik derinlik arttıkça harika bir performans farkı yaratır.
1 yüksek basınç ve 3 alçak basınç çıkışının tamamı aşağıya doğrudur.
Çevresel kuruluk sistemi sayesinde suyun ve kumun içeri girişi ve dolayısıyla donma ve kontaminasyon engellenir.
Maksimum çalışma basıncı 300 bardır.
İkinci Kademe
 
Pinomatik balanslı ikinci kademe sayesinde sorunsuz ve kolay solunum sağlanır.
XTX tahliye düğmeleri büyüktür ve kullanımı kolaydır. İki kademeli yenilikçi bir tahliye sistemi kullanılmıştır. Kaldırma balonu gibi hassas ayar gereken durumlarda yandaki küçük düğmeye basılarak kontrollü bir akış sağlanır. Regülatör temizliği gibi tam tahliye istenen durumlarda ise ortadaki düğmeye basılarak yoğun bir hava akışı sağlanır.
Büyük venture ayar düğmesi, kauçuk tutma yeri sayesinde kolayce yeri bulunur ve kullanılır. Bu kontrol sayesinde kum girişi azaltılır ve çalışmayı bozacak herhangi bir çatlağı engeller.
Solunum eforu ayar topuzu kolayca kullanılır ve kontrolün dalgıçta kalmasını sağlar.
2. Kademe oluşabilecek enfeksiyonlara karşı aktif olarak korumalıdır. Döküm parçaların tamamında kullanılan katkı maddesi sayesinde Metisiline-Dirençli Staphylococcus aureus (MRSA) bakterisi öldürülür, koli basili, mantar ve bakterilere karşı korunma sağlanır ve virus, küf, maya ve alg oluşumu engellenir.
Silikon egzos valfi sayesinde regülatörün performansı arttırılmıştır.
Comfo-bite™ sayesinde çene yorulması önlenir.
Valf mekanizmasını saran patently ısı eşanjörü sayesinde içerideki soğuk dış ortamdaki sıcak içeriye alınarak dağıtılır.
Bağlantı
 
Sadece DIN
 
Birinci kademe
 
Y
 
Yüksek-balanslı diyafram, çevresel izoleli
 
Gövde tipi
 
Kompakt, sağlam, tek parça gövde
 
Yüksek basınç çıkışı adedi
 
1 (7/16" UNF)
 
Alçak basınç çıkışı adedi
 
3 (3/8" UNF)
 
Çevresel kuruluk kiti
 
Standart
 
Birinci kademe dış malzemesi
 
Deniz kullanımına uygun pirinç üzeri krom
 
Yönü
 
Sağ veya sol el için ayarlanabilir
 
Soğuksu kullanımı
 
Var
 
İkinci kademe
 
Pinomatik balanslı
 
Solunum eforu ayar topuzu
 
Var
 
Dahili venturi
 
Var
 
Maps
 
Comfo-bite™
 
Egzos sistemi
 
Kullanıcı tarafından değiştirilebilir – 2 set
 
Donma direnci için ısı eşanjörü
 
Var
 
Hortum
 
Örgü tip Flexi-hose
 
Genel solunum değeri (WOB)
 
Ortalama 0,70 Joul/Litre
 
Nitrox uyumluluğu
 
Kutudan çıktığında 40% O2 / Temizlendiğinde 100% O2