Öne Çıkanlar
Guru Dive Dalış Merkezi - Tüplü Dalış Eğitimi - Dalgıç Kursu

2021 Yılı Dalış Eğitimi Fiyatları ve Başlangıç Tarihleri

 

2023 dalış kursu eğitim fiyatlarımız için tıklayınız.

 

Hoşgeldiniz!

Sizi epeydir bekliyoruz. Doğru gün olsa gerek. Sualtı dünyasına keşfe hazırsanız ayrıntılara başlıyoruz. Öncelikle dalış sporu ile sizi tanıştırabilmek için size birkaç soru sormamız gerekiyor.

Yüzme biliyor musunuz?
Eğer cevabınız EVET ise harika! Bir sonraki soruya geçebilirsiniz. Cevabınız HAYIR ise lütfen önce yüzme eğitimi alınız.

Sağlığınızda herhangi bir problem var mı?
Eğer cevabınız EVET ise lütfen sağlık probleminiz ile ilgili ayrıntılı bilgi için iletişime geçiniz. Cevabınız HAYIR ise harika! Bir sonraki soruya geçebilirsiniz.

Sürekli kullandığınız bir ilaç var mı?
Eğer cevabınız EVET ise lütfen kullanmış olduğunuz ilaç ile ilgili ayrıntılı bilgi için iletişime geçiniz. HAYIR ise bir sonraki soruya geçebilirsiniz.

Kaç yaşındasınız?
14 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekiyor. 18 yaşından küçükler kayıt aşamasında velisi ile beraber gelmelidir.

Yukarıdaki sorular ile ilgili bir engeliniz bulunmuyor ise tüplü dalışa başlamak için uygunsunuz demektir. Öncelikle okulumuza geldiğinizde bunlar ile ilgili formlar dolduracağınızı unutmayınız. Yanınızda gelirken TC numarası yazılı nüfüs kağıdınızın olması yeterli olacaktır. Eğer 18 yaşından küçük isen velinle beraber gelmen gerekiyor. Biraz sana başlangıç metodlarından bahsetmek istiyoruz.

Bu spora 2 şekilde başlayabilirsiniz. 

İlk seçenek Tanıtım Dalışı
Tanıtım dalışı; bir dalış eğitmeni ile beraber gerçekleştirilir. 1 saatlik teorik eğitim sonrasında en fazla 5 metre derinliğe kadar 20-30 dakikalık suyun altına yapılan keşif dalışıdır. Bu dalış sayesinde dalıcı adayı bu sporun kendisine uygunluğunu, beceri yeteneklerini test edecek ve o zaman kadar aklındaki tüm sorularını yanıtlayacağı bir tecrübe edinmiş olacaktır. Tanıtım dalışı sonrasında eğitmeni ile beraber yaptıkları dalışı değerlendirip kendisine bir yol haritası çıkartılacaktır. Sağlıklı bir başlangıç metodudur. Her hafta sonu şehir içinde (İstanbul) ve şehir dışında tanıtım dalışı etkinliklerimiz mevcuttur.

Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

İkinci seçenek Dalış Kursu
Bu spora 1 Yıldız Dalıcı Eğitimi (başlangıç seviyesi dalış kursu) kursu ile başlayabilirsiniz. Öncelikle dalış merkezimize kayıt yaptırmanız gerekiyor. Kayıt için yanınızda TC kimlik numarası yazan bir kimlik kartınızın olması yeterli olacaktır. 18 yaşından küçük dalıcı adayları velisi ile beraber gelmelidir.

İlk olarak 12-15 saat arasında okulumuzda teorik eğitim göreceksiniz. (Kayıt sırasında TSSF 1 Yıldız Dalıcı kitabı, TSSF Dalış Kayıt defteri sizlere teslim edilecektir.) İyi dalgıç olmanın yolu, iyi bir teorik eğitimle başlar. Teorik eğitimlerimiz keyifli ve eğlenceli geçmekte olup çok bilgilendiricidir. Bu yüzden teorik eğitime çok önem veriyoruz. Teorik eğitim sınıflarımız en fazla 3-4 kişiden oluşmaktadır. Teorik eğitimlerimize gündüz veya akşam gruplarımızdan birini seçerek katılabilirsiniz.

Teorik eğitimde hangi konuları göreceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Teorik eğitim safhası bittikten sonra artık açık deniz dalışları için hazırsınız. Sizinle beraber açık deniz dalışlarımızı yapmak için şehir dışına yada İstanbul'daki dalış teknemizde talebinize göre mavi denizlere yolculuk yapıyoruz. Toplam 5 adet açık deniz dalışı gerçekleştiriyoruz. İlk 2 dalışımızı 5-6 metrede yaptıktan sonra, 3. ve 4. dalışlarımızı 10-12 metre derinlikte gerçekleştiriyoruz. Son dalışımızı da 18 metreye yapıyoruz.

Pratik açık deniz dalışlarımızı başarılı bir şekilde bitirince sizleri 50 sorudan oluşan test usülü bir sınav beklemekte olacak. Bu sınavdan en az 70 puan almanız gerekiyor. Bu aşamaları başarı ile geçtikten sonra artık Dünyadaki tüm denizlerde 18 metre derinliğe kadar buddy'niz ile beraber dalışlar gerçekleştirip daha önce keşfedemeyeceğiniz bir Dünyanın kapılarını açmış oluyorsunuz.

1 yıldız dalıcı adayı olarak su altını keşif dalışlarına başlayabilirsiniz. Guru Dive olarak her hafta İstanbul'da olmak üzere, ülkemizin farklı bölgelerinde ve yurtdışındaki dalış etkinliklerimizde sizlerle beraber müthiş dalışlar gerçekleştiriyoruz.

Tüm eğitmenlerimiz hakkında bilgi için Ekibimiz.

Biz keyifli bir aileyiz huzur ve güven içinde... Gelin sizde bu aileye katılın... İşimiz Dalgıç Yetiştirmek...

Daha deteylı bilgi için İletişim Bilgilerimiz.