Öne Çıkanlar
Guru Dive Dalış Merkezi - Tüplü Dalış Eğitimi - Dalgıç Kursu

2018 Dalış Kursu Fiyatları ve Eğitim Başlangıç Tarihleri

 

2022 dalış kursu eğitim fiyatlarımız için tıklayınız.

 

Herkesin bildiği gibi yaşamış olduğumuz gezegenimizin %75 Okyanuslar, denizler ile kaplıdır. Burdan şunu çıkartırsak çokta yanlış olmayacaktır. Dalış deneyiminiz olmaz ise gezegenimizin en çok %25 ini gezip görebilirsiniz. Bu durumda Dalış sporu sizlere %75 ile tanışmayı ve gözlemlemenize olanak sağlıyor. 

Bu Heyecan dolu dünyaya nasıl ilk adımı atabilirim?
Çok basit öncelikle 2 seçeneğiniz var bu dünyaya sizde katılabilmeniz için,

1. Seçenek; deneme dalışı, Tanıtım dalışı veya discovery dalış diye 3 farklı isme sahip ama hepsinin aynı etkinlik olduğu bir başlangıç ile,

Nedir? Discovery dalışı, Dalış eğitmeni eşliğinde gerçekleştirilen En fazla 5 metre derinliğe kadar yapılan bir etkinliktir. Eğitmen ve öğrenci birebir olarak gerçekleştirilir. ( 1 Eğitmen dalıcı - 1 Discovery dalışı Öğrencisi)

Dalış Öncesi eğitmen dalıcı tarafından discovery dalışı yapacak adaya yaklaşık 1 saat kadar ön bilgi niteliğinde brifing vererek hem adayın sorularını yanıtlar hemde gerekli bilgileri aktarır. (Nasıl hareket edeceği, Nasıl işaretleşerek anlaşılacağını, neler yapıp, yapayacağı hakkında ve öğrenci taraından sorulacak sorulara yanıt verir.) Daha sonra Eğitmen ve Öğrenci 30-45 dakika arasında dalış deneyimini gerçekleştirler. Dalış sonunda öğrenciye sertifika verilir. ayrıca Bu sporun kendisine uygun olup olmadığının kararına vararak eğitimini bir sonraki seviye olan 1 Yıldız dalıcı eğitimine başlayabilir.

2019 yılı deneme dalışı ücretlerimiz.
Deniz:
 discovery , tanıtım , deneme dalışı ücretlerimiz için iletişime geçiniz. (Şehir dışına bir hafta sonu gezisi ile beraber gerçekleştiriliyor)
Havuz: discovery , tanıtım , deneme dalışı ücretlerimiz için iletişime geçiniz. (istanbul da her hafta sonu cumartesi günleri gerçekleştiriliyor)

2. Seçenek; 1 Yıldız Dalıcı Eğitimi (başlangıç seviyesi dalış kursu) ile bu spora başlayabilirsiniz. Öncelikle Dalış okuluna kayıt yaptırmanız gerekiyor. bu kayıt neticesinde sizin eğitime katılıp katılamayacağınız netleşecektir. (Şartlar yüzme bilmek, 14 Yaşını doldurmuş olmak ve dalış sporunu yapabilmenize engel sağlık probleminizin olmaması)Kayıt işlemlerinden sonra öncelikle 15-18 saat arasında bir teorik eğitim döneminiz başlamış oluyor.(Kayıt sırasında 1 Yıldız Dalıcı kitabı, Dalış Kayıt defteri öğrenci adayına teslim edilir.) İyi eğitim iyi bir teorik eğitimle başlar... Bu yüzden Teorik eğitim çok önemlidir.

Daha sonra Öğrenciler ile ilk pratik dalışının denizden önce Havuz da olması gerektiğini düşünerek 4 Saatlik bir havuz pratik eğitim dalışı gerçekleştiriyoruz. (Öğrenci adayımız burada Hem ekipmanları hemde kendisini deniz dalışları öncesi test etmiş ve deneyim kazanmış oluyor.) Havuz dalışı sonrası Öğrencimiz ile doğruları ve dikkat etmesi gerekenlerin bilgileri Debrifing de kendisine aktarılıyoruz.

Artık Açık deniz dalışları için hazırsınız.. Sizlerle beraber bir hafta sonu açık deniz dalışlarımız yapmak üzere şehir dışına mavi denizlere yolculuk yapıyoruz. Toplam 5 adet açık deniz dalışı gerçekleştiriyoruz. bu 5 dalış sırası ile 3 metre, 5-7 metre, 7-10 metre, 10-15 metre ve 18 Metreye oluyor. Pratik dalışlarımızda başarı ile bitince sizleri bir yazılı sınava alıyoruz. Test usülü olan bu sınavlardan en az 70 almanız gerekiyor. Artık hazırsınız..

1 Yıldız dalıcı adayı olarak su altını keşif dalışlarına başlayabilirsiniz...

1 Yıldız dalıcı kurslarımız her hafta salı saat 19:00  ve her cumartesi sabahı saat 10:00 başlangıç seviyesi eğitim başlama günleri ve saatleridir.


Ekibimiz

Biz keyifli bir aileyiz huzur ve güven içinde.. Gelin sizde bu aileye katılın..